W piątkowe popołudnie po trzyletniej przerwie odbyło się Spotkanie Noworoczne Powiatu Tureckiego. Organizatorzy – Turecka Izba Gospodarcza, Starostwo Powiatowe w Turku, Rada Powiatowa Wielkopolskiej Izby Rolniczej oraz Turecki Klub Ekologiczny wraz z zaproszonymi gośćmi podsumowali miniony rok. Zgodnie z tradycją wręczono szereg nagród.
Laureatem XXII konkursu Firma Roku została spółka Mute Sp. z o.o. – firma specjalizująca się w tworzeniu wyciszających mebli do współczesnych biur, hoteli i innych przestrzeni użytkowych, w tym kapsuł, paneli akustycznych i oświetlenia.

Rok 2022 był bardzo rozwojowy dla firmy Mute Sp. z o.o. To w ubiegłym roku do pow. 6000m2  została rozbudowana fabryka w Galewie, na dachu której zainstalowano 120 paneli fotowoltaicznych. Celem jest, aby do końca 2023 roku 100 procent zużywanej przez firmę energii pochodziło ze źródeł odnawialnych. W ciągu ostatniego roku firma podwoiła liczbę pracowników do 180 osób. W 2022 roku po raz pierwszy produkty Mute dotarły do Azji i Australii.


Starosta Powiatu Tureckiego, Dariusz Kałużny wręczył w tym roku aż trzy nagrody- Złoty Herb Powiatu Tureckiego za 2020 r. otrzymała Katarzyna Wysocka, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku. Starosta podziękował Pani Katarzynie za wyjątkowe zaangażowanie w swoją pracę w trudnym roku początku pandemii.


Złoty Herb Powiatu Tureckiego za 2021r. trafił do Edyty Michalak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Pani Edyta przyjmując nagrodę podziękowała swoim współpracownicom, bez których, jak sama twierdzi nie było by możliwe tak skuteczne działanie.


Tytuł Człowieka Powiatu Tureckiego 2022 otrzymał brygadier Państwowej Straży Pożarnej, Piotr Pietrucha. Rok 2022 był dla Pana Piotra jako komendanta Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Turku czasem wyzwań i wzmożonej pracy głownie ze względu na rekordową liczbę zdarzeń, do których zostały zadysponowane jednostki PSP Turek.


W trakcie przemów laureatów konkursu nie zabrakło wzruszeń oraz podkreślenia, że otrzymanie nagrody nie byłoby możliwe bez wsparcia środowiska, w którym na co dzień działają zwycięzcy.


Człowiekiem Zatroskanym o Środowisko został Dariusz Grajkowski, prezes oddziału PTTK Turek. Nagrodę przyznaną przez Turecki Klub Ekologiczny wręczył jego prezes Zdzisław Czapla. Przyznawane co roku wyróżnienie trafia do osoby działającej na rzecz zachowania i poprawy naturalnego środowiska oraz propagowania przedsięwzięć przyjaznych środowisku.


Izabela i Tomasz Andrzejewscy, prowadzący gospodarstwo rolne w gminie Brudzew otrzymali nagrodę Rolnika Roku. Rada Powiatowa Wielkopolskiej Izby Rolniczej przyznała wyróżnienie Państwu Andrzejewskim doceniając ich działalność hodowli zwierząt i uprawy roślin z poszanowaniem zasad ochrony środowiska.


Piątkowe spotkanie był doskonałą okazją nie tylko do podsumowań, ale także do wyznaczenia celów i wzniesienia toastu za powodzenia w kolejnym roku.
Wydarzenie swoim występem uświetnili uczniowie turkowskiego technikum prezentujący swoje talenty aktorskie, muzyczne i wokalne.