W dniu 14.06.2023 r. odbyła się gala finałowa konkursu Mam plan na biznesplan, skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu tureckiego.

W trakcie finału, 10 finalistów wyłoniona z pośród blisko 50 uczestników konkursu, przedstawiała swoje pomysły na biznes.

Kreatywni uczniowie podczas około 20 minutowej prezentacji, po raz kolejny zaskakiwali członków Jury swoimi pomysłami na otwarcie własnej działalności gospodarczej.

Laureatami konkursu zostali:

 • I miejsce – Anastazja Pietrzak, która przedstawiła biznesplan „PLUTO Salon Groomerski”, polegający na świadczeniu groomerskich usług mobilnych dla czworonogów,
 • II miejsce – Martyna Światłowska, której pomysłem na biznes były „Wypieki Cukiernicze” – w trakcie prezentacji członkowie Jury mieli okazje skosztować wypieków przygotowanych specjalnie na okazję finału,
 • III miejsce – Aleksandra Senczkowska, która zaprezentowała biznesplan pn. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „Middle aged crafts and trades”, którego przedmiotem było świadczenie usług krawieckich polegających na szyciu strojów rekonstrukcyjnych wzorowanych na XIV i XV wiek.

Laureaci konkursu otrzymali następujące nagrody:

 • I miejsce – nagrodę finansową w wysokości 1 500 zł, krzesło obrotowe, power bank, poduszkę podróżną oraz drobne nagrody rzeczowe sfinansowane przez sponsorów konkursu, grawerowane pióro wraz z pakietem nagród ze Starostwa Powiatowego w Turku oraz głośniki JBL wraz z pakietem nagród z CWRKDIZ w Koninie
 • II miejsce – nagrodę finansową w wysokości 1 000 zł, krzesło obrotowe, power bank, poduszkę podróżną oraz drobne nagrody rzeczowe sfinansowane przez sponsorów konkursu, grawerowane pióro wraz z pakietem nagród ze Starostwa Powiatowego w Turku oraz głośniki JBL wraz z pakietem nagród z CWRKDIZ w Koninie
 • III miejsce – nagrodę finansową w wysokości 600 zł, krzesło obrotowe, power bank, poduszkę podróżną oraz drobne nagrody rzeczowe sfinansowane przez sponsorów konkursu, grawerowane pióro wraz z pakietem nagród ze Starostwa Powiatowego w Turku oraz głośniki JBL wraz z pakietem nagród z CWRKDIZ w Koninie

Jak podkreślał Damian Brzóska – Prezes TIG, w konkursie pomimo wyłonienia laureatów, każdy z 10 finalistów mógł czuć się zwycięzcą, a każdy z zaprezentowanych pomysłów zasługiwał na nagrodę.

Pozostałe miejsca w konkursie przypadły:

 • IV miejsce – Julia Grzelak, która zaprezentowała biznesplan pn. Courses Photography
 • V miejsce – Maria Plak prezentująca biznesplan pn. Siłownia „MAGIC FITNESS”
 • VI miejsce – Oliwia Pajor, która przedstawiła biznesplan pn. Prywatny Dom Seniora „Pod Wierzbą”
 • VII miejsce – Lena Fryga, która zaprezentowała biznesplan pn. Sun4You
 • VIII miejsce – Aleksandra Skała prezentująca biznesplan pn. „Happy puppy” Psie Przedszkole
 • IX miejsce – EX AEQUO – Łukasz Budka prezentujący biznesplan Szybcy i gokarty oraz Szymon Świtalski prezentujący biznesplan Ekstremalny Park Rozrywki „Powerlandia”

Podobnie jak przy okazji poprzednich edycji konkursu, wszyscy pozostali finaliści otrzymali nagrody rzeczowe oraz upominki od sponsorów i partnerów konkursu.

Dziękujemy wszystkim sponsorom konkursu, ponieważ dzięki ich dużemu wsparciu mogliśmy nagrodzić finalistów tak wspaniałymi prezentami i nagrodami oraz podnieść rangę konkursu!

SPONSORZY KONKURSU:

Dziękujemy również patronom oraz partnerom konkursu za wsparcie przy organizacji wszystkich etapów konkursu. 

Chcielibyśmy również wyrazić wdzięczność dla Jury, które poświęciło swój czas i wiedzę, aby oceniać projekty i wybrać Laureatów. Wasza rola jest niezwykle ważna, ponieważ wasze kompetencje i doświadczenie stanowią miarę sukcesu tych ambitnych młodych umysłów.

Prezentacje konkursowe pokazały, że przed uczestnikami niezwykła przyszłość, pełna kreatywności i możliwości. Życzymy wszystkim powodzenia. Niech każdy z Was nadal kontynuuje poszukiwanie swojego „Planu na Biznes Plan”!

Do zobaczenia za rok!