Nowa usługa dla mikro i małych firm: marketing dla przetwórców rolno-spożywczych

Od 10 czerwca br. mikro-, małe przedsiębiorstwa z branży przetwórstwa rolno-spożywczego będą mogły korzystać z nowej usługi pilotażowej, opartej o standardy Krajowego Systemu Usług. W całej Polsce pilotaż realizuje 11 usługodawców w tym Turecka Izba Gospodarcza w Turku.

Usługa składać się będzie z trzech etapów, polegających na: przeprowadzeniu u mikro i małego przedsiębiorcy z branży przetwórstwa rolno-spożywczego audytu marketingowego, przygotowaniu zindywidualizowanego planu marketingowego, asyście przy jego wdrażaniu. Przedsiębiorca będzie mógł także skorzystać ze szkoleń z zakresu marketingu i sprzedaży. Usługa jest bezpłatna dla klienta, finansowana w ramach pomocy publicznej „de minims”.

Turecka Izba Gospodarcza w Turku, która jako jeden usługodawców realizować będzie usługę pilotażową w szczególności w województwie wielkopolskim  i łódzkim, planuje objąć nią 40 klientów.

– Marketing to bardzo popularne słowo, istniejące w literaturze od wielu lat. W większości wszyscy wiemy  co to pojęcie  oznacza, jednak nie do końca potrafimy wykorzystać marketingu do rozwoju firm. Usługa pilotażowa właśnie ma wspierać przedsiębiorców w zakresie wykorzystania  marketingu jako jednego z instrumentów do rozwoju firmy, zwiększania przewagi konkurencyjnej, pomocy w procesie przechodzenia ze skali mikro- do poziomu małych przedsiębiorstw oraz z poziomu przedsiębiorstw małych do średnich – mówi Monika Kozłowska z Tureckiej Izby Gospodarczej w Turku.

Pilotaż prowadzony będzie do marca 2014 roku. Jeżeli usługa spotka się z zainteresowaniem przedsiębiorców, zostanie włączona w zakres usług systemowych świadczonych przez ośrodki Krajowego Systemu Usług.

 

Wszystkie przedsiebiorstwa, które chciałyby skorzystać z świadczonych przez nas usług zachęcamy do wypełnienia karty zgłoszenia, którą załączamy do niniejszego artykułu.

Dodatkowych informacji dot. projektu udzielają:

Monika Kozłowska – Dyrektor TIG, tel. 665999603,

Tobiasz Guźniczak  – Asystent Dyrektora TIG tel. 63 2891889

Wirtualne biuro

 


ul. Stefana Żeromskiego 37
62-700 Turek
tel: 63 289 18 89
e-mail: biuro@tig.turek.pl