Kursy dla 2 grupy w ramach projektu zakończone

Uprzejmie informujemy, iż w ubiegły czwartek (tj. 12.09.2013 r. zakończyła się realizacja zajęć z Nordic Walking dla drugiej grupy, w ramach projektu Nordic Walking z treningiem zdrowotnym na obszarze LGD T.U.R.

Zgodnie z założeniami projektu, druga, 15-osobowa grupa, miała możliwość uczestniczenia w 12 godzinach zajęć z zakresu NW. Podobnie jak w przypadku pierwszej grupy, uczestniczki miały również zagwarantowane dwukrotne spotkania z dietetykiem, podczas których zostały przeprowadzone analizy masy ciała oraz udzielone zostały indywidualne wskazówki żywieniowe.

Przypomnijmy, iż głównym celem realizowanego projektu jest organizacja czasu wolnego oraz promocja aktywnych form wypoczynku i zdrowego trybu życia wśród mieszkańców z obszaru LGD T.U.R. Za sprawą realizowanego projektu organizator zamierza wypromować Nordic Walking, jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, łącząc przyjemny i zdrowy ruch z rekreacją.

Na organizowanych marszach uczestniczki miały możliwość poznania techniki Nordic Walking oraz skorzystania z porad instruktora. Organizator dla każdego z uczestników gwarantował profesjonalne kije do Nordic Walking oraz ubezpieczenie, co sprawiło, iż uczestniczki nie musiały ponosić żadnych wydatków, by uczestniczyć w projekcie.

Uczestnictwo w zajęciach było również doskonałym sposobem na integrację osób zamieszkujących tereny wiejskie wchodzące w skład LGD T.U.R., ponieważ uczestniczki zamieszkiwały obszary różnych Gmin wchodzących w skład tej Grupy Działania.

Trasa marszów przebiegała urokliwymi leśnymi ścieżkami znajdującymi się na obszarze tras i ścieżek dydaktycznych Zdrojki, dzięki czemu uczestniczki miały również okazje zapoznać się z zasobami przyrodniczymi Lokalnej Grupy Działania T.U.R.

Oprócz uczestnictwa w kursach, każda z uczestniczek została wyposażona w materiały szkoleniowe z Nordic Walking, za sprawą których będą miały możliwość doskonalenia techniki.

Obecnie trwa realizacja ostatniego etapu projektu, tj. przygotowanie ulotek promujących Nordic Walking i aktywny tryb życia. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej TIG, na której już w niedługim odstępie czasu pojawi się elektroniczny projekt ulotki. Informujemy również, iż ulotki zostaną rozdystrybuowane we wszystkich gminach wchodzących w skład LGD T.U.R.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z zrealizowanych zajęć.

Wirtualne biuro

 


ul. Stefana Żeromskiego 37
62-700 Turek
tel: 63 289 18 89
e-mail: biuro@tig.turek.pl