Kursy dla 1 grupy w ramach projektu zakończone

Uprzejmie informujemy, iż zakończyła się realizacja zajęć z Nordic Walking i spotkań z dietetykiem dla pierwszej grupy w ramach projektu Nordic Walking z treningiem zdrowotnym na obszarze LGD T.U.R.

15 uczestniczek, które zgłosiły się do udziały w projekcie miały możliwość uczestniczenia w 12 godzinach zajęć z zakresu NW. Ponadto miały one również zagwarantowane dwukrotne spotkania z dietetykiem, podczas których zostały przeprowadzone analizy masy ciała oraz udzielone zostały indywidualne wskazówki żywieniowe na okres kursów.

Przypomnijmy, iż głównym celem realizowanego projektu jest organizacja czasu wolnego oraz promocja aktywnych form wypoczynku i zdrowego trybu życia oraz kształtowanie wśród uczestników projektu zasad prawidłowego odżywiania.

Za sprawą realizowanego projektu pragniemy wypromować Nordic Walking, jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, łącząc przyjemny i zdrowy ruch z rekreacją.

Na organizowanych marszach uczestnicy mają możliwość poznania zasad techniki Nordic Walking oraz skorzystania z porad instruktora. Projekt jest również doskonałym sposobem na integrację osób zamieszkujących tereny wiejskie wchodzące w skład LGD T.U.R., ponieważ osoby w nim uczestniczące zamieszkują obszary różnych Gmin, począwszy od Gminy Turek, poprzez gminę Kawęczyn, czy Gminę Władysławów.

Trasa marszów przebiegała urokliwymi leśnymi drogami, dzięki czemu uczestnicy mieli okazje zapoznać się z zasobami przyrodniczymi regionu tureckiego.

Oprócz uczestnictwa w kursach, każda z uczestniczek została wyposażona w materiały szkoleniowe z Nordic Walking, za sprawą których będą miały możliwość doskonalenia techniki.

Obecnie trwa nabór do drugiej grupy. Został on wydłużony do dnia 16.08.2013 r. Pierwsze zajęcia przewidziane zostały na 19 sierpnia b.r. Wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie prosimy o zgłaszanie się do biura Tureckiej Izby Gospodarczej.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z zrealizowanych zajęć.

Wirtualne biuro

 


ul. Stefana Żeromskiego 37
62-700 Turek
tel: 63 289 18 89
e-mail: biuro@tig.turek.pl