Gmina Tuliszków

 

W całości  w powiecie tureckim, choć swoimi granicami sięga konińskiego, w połowie drogi, pomiędzy Koninem a Turkiem, położony jest Tuliszków.  Od kilku lat w pobliżu autostrady Poznań-Warszawa.

Bez wielkiego przemysłu, z małymi i średnimi przedsiębiorstwami i wciąż wieloma sadami owocowymi. Z solidnymi szkołami (trzy podstawowe i dwa gimnazja), dobrym kompleksem sportowym (stadion, boisko Orlik i nowoczesna hala widowiskowo-sportowa, siłownia zewnętrzna i bezpieczny plac zabaw) i ciekawą ofertą kulturalną (odrestaurowany dworek – siedziba domu kultury w zrewitalizowanym zabytkowym parku z amfiteatrem).

Gminę, oprócz miasta Tuliszkowa, tworzy piętnaście sołectw. Blisko 11 tysięcy mieszkańców. To oni stanowią największe jej bogactwo, najcenniejszy kapitał.

I to właśnie dla nich od samego początku, samorząd buduje nowe i naprawia stare drogi, rozbudowuje sieć kanalizacyjną, tworzy place zabaw i boiska sportowe, remontuje wiejskie strażnice. To dla nich organizowany jest szereg imprez sportowych i przygotowywany kalendarz wydarzeń kulturalnych i artystycznych.W średniowieczu o Tuliszkowie, za sprawą znanego dyplomaty Janusza z Tuliszkowa, słyszano w całej Europie. Dzisiaj to Europa za sprawą środków unijnych trafia do Tuliszkowa.

Nikt tutaj nie ma kompleksów małej miejscowości. Co więcej, jesteśmy szczęśliwi z tego powodu, że choć w wokół wiele się zmienia, u nas wszystko jest na swoim miejscu. Tak jak kiedyś, wciąż najważniejsze tu są: szkoła, kościół i urząd (dzisiaj samorząd).

I może dlatego, mimo różnych problemów, tak wielu wciąż chce tu żyć,  zakłada rodziny i z Tuliszkowem wiąże swoją przyszłość. Bo tu czują się bezpiecznie.

Dane teleadresowe:
Ul. Plac Powstańców Styczniowych 1,
62-740 Tuliszków
Tel: 63 279 31 16
e-mail: sekretariat@tuliszkow.pl