O projekcie

Projekt „Integracja cudzoziemców we Wschodniej Wielkopolsce” jest skierowany do 120 osób (80 kobiet i 40 mężczyzn – w tym 80 bezrobotnych, 40 pracujących, w tym 1 osoby z niepełnosprawnością), które uczą się, pracują lub zamieszkują na obszarze Wielkopolski Wschodniej  w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Projekt  realizowany będzie w okresie 01.06.2024-31.12.2025 r. Głównym celem jest zwiększenie integracji społeczno-gospodarczej 120 cudzoziemców rezydujących w regionie Wielkopolski Wschodniej, poprzez dostarczenie kompleksowego wsparcia, które umożliwi im aktywne uczestnictwo w życiu społecznym oraz rynku pracy do 31 grudnia 2025 roku.

 

Do przewidzianych w projekcie  form wsparcia należą:

  • inicjalna ocena potrzeb, której celem będzie indywidualizacja form wsparcia i dostosowanie ich do potrzeb uczestników,
  • specjalistyczne wsparcie doradcze – w tym prawne/psychologiczne, których celem będzie udzielenie pomocy w zakresie rozwiązania podst. problemów cudzoziemców,
  • organizacja kursów językowych – j. polskiego niezbędnego do lepszej adaptacji i integracji w nowym kraju;
  • tematyczne grupy wsparcia obywateli państw trzecich w tym migrantów (integracyjno-edukacyjne, sportowe itp.);
  • organizacja kursów i szkoleń zawod., kończących się egzaminami i uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego nabycie komp., bądź kwalifikacji, pozwalających zwiększyć konkurencyjność UP na rynku pracy;
  • mentoring zawodowy/pośr. pracy – m.in. w celu pomocy dla UP w poszukiwaniu pracy lub zmiany miejsca zatrudnienia i odnalezienia się na lokalnym rynku pracy zgodnie z priorytetami rozwojowymi dla regionu.

 

Wskaźniki:

  • Liczba osób, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu – 30 osób,
  • Liczba osób pracujących, łącznie z prowadzącymi działalność na własny rachunek, po opuszczeniu programu – 60 osób,
  • Liczba osób, których sytuacja społeczna uległa poprawie po opuszczeniu programu – 100 osób.

Całkowita wartość projektu: 957 724,13 zł, w tym wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 670 406,89 zł

#FunduszeUE  #FunduszeEuropejskie

Zamówienia/Замовлення

Zapytanie ofertowe

Załącznik nr 1 – formularz oferty

Załącznik nr 2 – wzór umowy

Załącznik nr 3 – RODO

Załącznik nr 4 – oświadczenie wykonawcy

W związku z dokonaniem korekty z treści załącznika nr 1 do zapytania – formularz oferty Turecka Izba Gospodarcza publikuje aktualny formularz oferty oraz przedłuża termin na składnie ofert do 16.01.2025 godz. 9.00. W związku ze zmianą terminu aktualizacji podlegała również treść zapytania. Wprowadzone korekty nie mają wpływu na warunki postepowania i kryteria oceny.  

Zapytanie ofertowe – aktualizacja

aktualny załącznik nr 1 – formularz oferty

Aktualności/Новини

Szanowni Państwo/ Пані та панове

Od dnia 17 grudnia 2024 r. można składać dokumenty rekrutacyjne w ramach projektu „Integracja Cudzoziemców we Wielkopolsce Wschodniej”.

Zapraszamy do kontaktu – 63 289 18 89

З 17 грудня 2024 року можна подавати документи на роботу за проектом «Інтеграція іноземців у Східній Великопольщі».

Зв’яжіться з нами – 63 289 18 89

Harmonogram realizacji wsparcia - Графік впровадження підтримки

Harmonogram realizacji wsparcia pn. Inicjalna analiza potrzeb”, realizowanego w ramach projektu „Integracja Cudzoziemców we Wschodniej Wielkopolsce”

Aktualizacja Harmonogram realizacji wsparcia pn. Inicjalna analiza potrzeb”, realizowanego w ramach projektu „Integracja Cudzoziemców we Wschodniej Wielkopolsce”

Aktualizacja z dnia 30.12.2024 r. Harmonogram realizacji wsparcia pn. Inicjalna analiza potrzeb”, realizowanego w ramach projektu „Integracja Cudzoziemców we Wschodniej Wielkopolsce”

Aktualizacja z dnia 02.01.2025 r. Harmonogram realizacji wsparcia pn. „Inicjalna analiza potrzeb”, realizowanego w ramach projektu „Integracja Cudzoziemców we Wschodniej Wielkopolsce”

Aktualizacja z dnia 03.01.2025 r. Harmonogram realizacji wsparcia pn. Inicjalna analiza potrzeb”, realizowanego w ramach projektu „Integracja Cudzoziemców we Wschodniej Wielkopolsce”

Harmonogram IOC – 23.12.2024 – 24.01.2025

Harmonogram realizacji wsparcia - Графік впровадження підтримки